این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

آماده سازی هیومیدور

این مورد را ارزیابی کنید
(7 رای‌ها)

در ابتدا بهتر است که با محل قرار گیری رطوبت سنج و رطوبت ساز شروع کنیم خوب رطوبت ساز رو خیلی ها وسط و زیر درب هیومیدور قرار می دهند تا رطوبت به طور یکسان پخش شود و در , هیومیدور هایی با درب شیشه ای وسط دیواره های هیومیدور قرار می دهند.
رطوبت سنج رو هم تا جایی که ممکن هست از رطوبت ساز با فاصله قرار بدید( برای دقت در سنجش) البته در بعضی هیومیدور ها رطوبت سنج تعبیه شده است.
اگر قصد خرید هومیدور دارید حتما از تیم پاسارگاد تاباک مشاوره بگیرید...
در ادامه رطوبت ساز رو داخل ظرفی که از آب مقطر پر شده به مدت 10 تا 20 دقیقه قرار بدید البته این مدت زمان بستگی به نوع رطوبت سازی دارد که مورد استفاده قرار می گیرد بعد از آب خارجش کنید و سطحش رو خشک کنید. ( نباید آبی از رطوبت ساز چکه نکند) و در جایگاهش قرارش بدید.
در قدم بعد یک اسفنج نو آشپزخانه رو داخل آب مقطر قرار بدید تا کامل آب رو به خودش جذب کند و بعد در حدی فشارش بدید تا دیگر آبی ازش چکه نکند و روی یک کیسه پلاستیک داخل هیومیدور قرارش بدید و درب هیومیدور رو ببندید تقریباً طی 3 روز رطوبت سنج ؛ رطوبتی معادل 85% رو نشان می دهد که رطوبت بالایی هست در صورتی که رطوبت 68% تا 72% مدنظر ما هست. بعد از این 3 روز بعضی ها اسفنج رو خارج می کنند تا پس از مدتی رطوبت مطلوب شود اما بعضی ها هم این پروسه رو با نگهداری اسفنج داخل هیومیدور به مدت 1 هفته ادامه می دهند و بعد اسفنج رو خارج می کنند که البته با این کار هنوز هم رطوبت نسبت به حالت مطلوب بالاست اما با قرار گیری سیگار برگ ها در هیومیدور رطوبت متعادل می شود.
*روش هایی هست مثل مرطوب کردن سطح داخلی هیومیدور با پارچه یا قلموی آغشته به آب که خوب پیشنهاد نمیشه چون گاهی اوقات باعث متورم شدن چوب میشه و هر چه فرایند آماده سازی آرام تر انجام بشود بهتر هست.

نویسنده : آقای امین هنجانی ( از اعضای انجمن پاسارگاد )

پاسارگاد تاباک, ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمنیه توتون پیپ و سیگار برگ و پیپ

خواندن 3784 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « هیومیدور سیگار برگ Quintero y Hno. Puritos »