این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

طبخ های رایج قهوه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اکثر استفاده کنندگان قهوه حتی از انواع قهوه های موجود جهت طبخ بیخبرند. در این بخش انوع قهوه هایی را که میتوانید تهیه و استفاده کنید را به شما توضیح خواهیم داد:

1- قهوه فوری یا قهوه Instant: قهوه فوری نوعی از قهوه است که به روش خشکاندن قهوه به صورت برقی صورت می پذیرد و اکثرا با نام نسکافه (قهوه فوری محصول شرکت نستله است) از آن یاد می شود. این قهوه با روش طبخ بسیار سریع آن بسیار محبوب است. یعنی شما با ریختن آب روی قهوه به سرعت با آب مخلوط گشته و احتیاج به دستگاه ندارید. معمولا از شکر، شیر یا شیر غیر لبنیاتی (کافی میت) برای لایت و شیرین کردن آن استفاده می شود. معمولا قهوه های تستر چویس کیفیت بسیار بالایی دارند و رایحه بسیار مطبوعی دارند.
دو گونه بسیار رایج قهوه فوری وجود دارند، قهوه طلایی (گلد) قهوه سیاه (کلاسیک). قهوه فوری کلاسیک کیفیت بسیار پایینی نسبت به قهوه طلایی دارد. پس اگر که به دنبال کیفیت و طعم مطبوع میگردید حتما تیپ گلد را انتخاب کنید.

- قهوه فرانسه: این رست از قهوه به صورت گراند کافی عرضه میگردد. گراند کافی قهوه خرد شده ای است که درجه خرد شدن آن به حد آرد شدن نرسیده است. درصد پخت این قهوه حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد بوده و برای تهیه آن حتما احتیاج به تهیه قهوه جوش دارید. قهوه جوش های معمولی (موکا) و دریپ و قهوه جوش های برقی انواعی هستند که شما میتوانید انتخاب کنید.

 استفاده از دستگاه اسپرسو هم چند سالی است که رایج شده است و کم کم راهش را از کافی شاپ های حرفه ای به خانه های دوستداران قهوه باز کرده است.
قهوه جوش های معمولی یا قهوه جوش های موکا بسیار محبوبند و در اروپا بسیار رایج. کیفیت پایینی دارند.
۳- قهوه اسپرسو: با درصد طبخی بین ۶۵ تا ۷۵ درصد یک قهوه نسبتا تلخ و کمی ترش مزه میباشد. نحوه تهیه آن استفاده از دستگاه اسپرسو برای رسیدن به نهایت قهوه است.
۴- قهوه ترک: درصد پختی در حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد. برای تهیه آن فقط احتیاج به قهوه جوش معمولی (شیرجوش) دارید. بین ارمنیان ایران بسیار محبوب است. فال قهوه هم بسیار محبوب خانومهاست و با قهوه ترک انجام می شود. اگر که به ترکیه سفر کرده باشید و قهوه ترک رایج ترک ها را خورده باشید حتما متوجه میشوید که قهوه آنها کمی آبکی تر و زبر از آنچه در ایران است میباشد. در میان قهوه ها، قهوه ترک یکی از محدود قهوه هایی است که پودر آن را مصرف کننده میل می کند، لذا مقدار کافئین آن زیادتر از انواع دیگر بوده و مصرف یک لیوان آب پس از آن توصیه میگردد. آسیاب زبر آن توصیه می شود (همان نوعی که در ترکیه موسوم است).

 

لینک های مفید:

فندک زیپو

فروش پیپ

فروش توتون

قهوه جوش

انجمن قهوه

 

خواندن 5235 دفعه