این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

چه عواملي باعث به وجود امدن تمايل به كشيدن دخانيات و مواد مخدر ميشود و چه شخصيت هايي جذب اينگونه مسايل ميشوند ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(40 رای‌ها)

 

بارها بارها مشاهده شده كه تنها عوامل محيطي اثر گذار براي مصرف مواد يا دخانيات نبوده و چگونه افراد وابستگي شديد به مصرف قليون يا سيگار پيدا ميكنند كه در ادامه خواهيم پرداخت.
تجربیات اولیه، نقش موثری را در رشد شخصیت هر فرد ایفا می‌کنند و تاثیرات آن‌ها در رفتارهای بعدی انسان در زندگی تداوم پیدا می‌کند. نظریه رشد شخصیت فروید، از معروف‌ترین و بحث برانگیزترین نظریه‌ها می‌باشد. فروید اعتقاد داشت که شخصیت انسان‌ها در طی یک سری مراحل و از دوران کودکی شکل می‌گیرد و این مراحل بر نواحی تحریک‌پذیر خاصی در بدن متمرکز هستند. در حقیقت این حالت مانند یک رفتار روانی-جنسی است که به عنوان نیروی محرکی در پشت رفتارهای هر فرد قرار می‌گیرد. اگر مراحل تثبیت دهانی با موفقیت سپری شوند، شخصیت سالم در فرد حاصل می‌گردد. و در صورتی که مشکلی در هر یک از مراحل تثبیت دهانی صورت گیرد و آن مشکل حل نشده باقی بماند، اصطلاحا می‌گویند که فرد دچار "تثبیت" شده است. تثبیت به معنای ماندگاری فرد بر روی یک مرحله روانی- جنسی است و تا وقتی که حل نشود فرد در آن مرحله گرفتار می‌ماند. فردی که در مرحله دهانی تثبیت شود امکان دارد بیش از حد ممکن به دیگران وابسته باشد و به دنبال تحریک دهانی از طریق سیگار کشیدن، نوشیدن و یا خوردن باشد.

نه به قليان نه به سيگار
پويش مردمي آگاهي از مضرات دخانيات

خانم دكتر كارآموز


 

خواندن 3903 دفعه