این وب سایت دارای مطالبی در مورد دخانیات و ادوات وابسته می باشد و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بازدیدکننده باید بالای 18 سال باشند

13 خاصيت اعجاب‌انگيز قهوه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

چنانچه مبل خراشيدگي پيدا کرده است مقداري پودر قهوه را با روغن زيتون مخلوط کنيد تا خمير چسبناکي به‌دست آيد. سپس با استفاده از يک دستمال خمير را روي خراشيدگي چوب قرار داده

و اجازه دهيد براي مدت 15 تا 30 دقيقه خمير روي چوب باقي بماند.

اين روش که براي پوشاندن رنگ‌پريدگي‌هاي مبلمان با رنگ تيره کاربرد دارد موجب شفافيت چوب نيز خواهد شد.

قهوه داغ، نوشيدني گرم و دلپذيري است که پس از چاي محبوبيت زيادي داشته و به همين دليل اغلب در هر خانه‌اي يافت مي‌شود.

پودر قهوه مانند ديگر موادغذايي پس از مدتي کيفيت خود را از دست داده و کهنه مي‌شود اما راه‌هاي بسياري براي بازيافت پودر قهوه تاريخ مصرف گذشته وجود دارد.

کود گياهي

قهوه حاوي موادمغذي فراواني است که يک گياه براي رشد و بارور شدن به آن احتياج دارد. پودر قهوه به عنوان کود گياهي موجب تقويت خاک شده و به عنوان کمپوست عمل مي‌کند.

کربن، نيتروژن، فسفر، پتاسيم، کلسيم، منيزيم و سولفور از عناصر مهمي است که گياه براي رشد به آن احتياج دارد.

پودر قهوه به دليل آنکه حاوي نيتروژن بوده و PH آن معادل 9/6 است محيط خاک را اسيدي کرده و شرايط لازم براي نمو و پرشاخ و برگ شدن گياهاني مانند رز، آزاله‌آ، گل هميشه بهار، سرخس، کاج، تمشک، زغال‌اخته، گل صدتوماني و ديگر گياهان برگ سبز که خاک اسيدي را مي‌پسندند فراهم مي‌کند.
براي اين منظور مي‌توان پودر قهوه را روي خاک باغچه پاشيد. اين کار علاوه برآنکه مانع از رشد علف‌هاي هرز مي‌شود، به حفظ رطوبت خاک نيز کمک مي‌کند و باعث گل‌دهي بيشتر گياه مي‌شود.

استفاده از ترکيب پودر قهوه با کمي خاک اره در خاک گلدان، آبرساني به ريشه گياه را بهبود بخشيده و موجب حفظ شادابي و طراوت گياه مي‌شود.

دور کننده حشرات

حشرات از بوي قهوه متنفر هستند به همين دليل چنانچه مي‌خواهيد پشه‌ها را از اطراف خانه دور کنيد مقداري پودر قهوه را در باغچه حياط خانه قرار دهيد.

براي دور کردن حشرات داخل خانه نيز مي‌توان از اين پودر کمک گرفت.

کمي قهوه را درون ظرف ريخته و آن را در اتاق خواب يا نشيمن قرار دهيد.

تصفيه کننده هوا

پودر قهوه خاصيت پاک‌کنندگي قوي داشته و آلودگي هوا را جذب مي‌کند.

چنانچه مقداري از پودر قهوه را با آب مخلوط کنيد و آن را در آشپزخانه بجوشانيد، علاوه بر پاک کردن گازهاي آشپزخانه‌اي رايحه خوشي را در آشپزخانه پراکنده کرده‌ايد.

 بوگير

چنانچه در نظر داريد از پودر قهوه براي جذب بوي نامطبوع يخچال استفاده کنيد ابتدا مقداري از پودر را روي ورقه مخصوص پخت کلوچه قرار دهيد و پس از قرار دادن در فر، آن را با حرارت ملايم خشک کنيد. اکنون پودر قهوه حرارت ديده را درون ظرف ريخته و در يخچال قرار دهيد تا بوي نامطبوع درون محفظه يخچال از بين برود.

علاوه بر اين در صورتي که قهوه حرارت داده شده را درون قالب کاغذي کيک قرار دهيد و کيسه را درون کفش ورزش بگذاريد کمک زيادي به جذب بوي بد کفش کرده‌ايد.

 خوشبو کننده

در صورتي که پس از آشپزي با سير، شست‌وشوي دست بوي سير را از بين نبرد، دست‌ها را به کمي پودر قهوه آغشته کنيد و اجازه دهيد پودر قهوه چند دقيقه روي پوست باقي بماند.

پاک کننده سطوح

ترکيبات موجود در پودر قهوه خاصيت پاک‌کنندگي قوي دارد به همين دليل مخلوط قهوه با کمي آب، محلول خوبي براي پاک کردن سطوح است.

ماسک قهوه

مخلوط پودر قهوه با نصف فنجان سفيده تخم‌مرغ ماسک مؤثري براي پوست است.

التيام سلوليت

کافئين موجود در پودر قهوه التهابات سلولي را التيام بخشيده و به دليل کاهش ميزان مايعات سلولي بخصوص در سلول‌هاي چربي سلوليت را بهبود مي‌دهد.
تقويت موها

ماساژ مو با پودر قهوه پس از استحمام باعث تقويت و شفافيت مو شده و به رشد آن کمک مي‌کند البته استفاده از اين پودر به افراد داراي موهاي رنگ شده توصيه نمي‌شود زيرا پودر قهوه رنگ موها را تغيير مي‌دهد.

 پخت سريع گوشت

چنانچه نصف فنجان پودر قهوه را با روغن زيتون و کمي ادويه مانند فلفل مخلوط کنيد و روي چند تکه گوشت بريزيد پس از 15 تا 30 دقيقه متوجه خواهيد شد که گوشت به ميزان قابل‌توجهي نرم شده است.

رنگ طبيعي پارچه

 رنگ کردن پارچه نيز از ديگر کاربردهاي پودر قهوه تاريخ مصرف گذشته است. به اين منظور مقداري پودر قهوه را درون آب گرم بريزيد و پارچه‌اي را که در نظر داريد تيره‌رنگ کنيد درون محلول قرار دهيد. براي پررنگ کردن پارچه قهوه بيشتري به آن بيفزائيد. چند ساعت صبر کنيد تا قهوه جذب پارچه شود سپس آن را با آب سرد بشوئيد.

 خمير بازي

 خمير تهيه شده از پودر قهوه نيز اسباب‌بازي بي‌خطر و جالبي براي کودکان است. براي تهيه خمير مقداري از پودر قهوه را با نصف فنجان نمک و يک يا دو فنجان آرد ذرت مخلوط کنيد و پس از افزودن کمي آب به آن، خمير را ورز دهيد. آب را به اندازه‌اي بيفزائيد که خمير به دست نچسبد.

 براق کننده چوب

چنانچه مبل خراشيدگي پيدا کرده است مقداري پودر قهوه را با روغن زيتون مخلوط کنيد تا خمير چسبناکي به‌دست آيد. سپس با استفاده از يک دستمال خمير را روي خراشيدگي چوب قرار داده و اجازه دهيد براي مدت 15 تا 30 دقيقه خمير روي چوب باقي بماند. اين روش که براي پوشاندن رنگ‌پريدگي‌هاي مبلمان با رنگ تيره کاربرد دارد موجب شفافيت چوب نيز خواهد شد.

پاسارگاد تاباک بهترین قهوه رو برای شما فراهم می کند ....

 

 

 

لینک های مفید:

فندک زیپو

فروش پیپ

فروش توتون

قهوه جوش

 

 

 

خواندن 5199 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « روز جهانی کودک نمایشگاه قهوه »